Rakšana ir process, kad lietojot kapli iegūstat rūdu no akmeņiem. Jo augstāks ir tavs Rakšanas līmenis, jo ātrāk jūs varat iegūt rūdas + iegūt iespēju rakt vērtīgāku rūdu. Jūsu inventory vajadzētu būt kaplim (pickaxe), vai pat labāk valkāt to, un tad klikšķi uz akmeņa. Akmeņi (rocks) ir atrodami visapkārt RuneScape  Detaļas par dažādiem akmeņiem un to atrašanās vietām jūs varat atrast Tip.It/runescape ‘'mining maps'' lapās. Tu vari ar labo peles taustiņu uzklikšķināt uz akmeņa un pārbaudīt tā veidu izvēloties iespēju ‘'Prospect''. Kad jūs uzspiežat ‘'Mine'', jūs redzēsiet kā jūsu cilvēciņš aktīvi šķeļ akmeņus ar kapli, līdz viņš/viņa iegūs rūdu.

Jaunie racēji varētu vēlēties apmeklēt Rakšanas skolotāju, kurš atrodas uz dienvidiem no Lumbridžas kapsētas. Bet viņš iedod ne tikai padomu, bet arī bronzas kapli cilvēkiem, kas ir to pazaudējuši.

Jūs varat iegūt dažādus kapļus no Nurmof Pundura, kurš pārdod viņus Dwarven Raktuvē. (Kapļi pārdodas arī rūķu  - pilsētā Keldagrimā.) Jo labāks kaplis, jo ātrāk jūs iegūsit rūdu no ieža. Lai kā, dažreiz jūs drīkstat uzvilkt citu ieroci, ne tikai kapli, bet tikai tad ja tavs kaplis ir tavā inventorijā, tikai tad tu varēsi rakt akmeņus. Tālāk ir dažādo kapļu tabula:

Kapļi

Bilde

Nosaukums

Rakšanas līmenis, lai valkātu

Cena veikalā

Salabošanas cena

Bronzas kaplis

1

1 gp

Par brīvu

Dzelzs kaplis

1

137 gp

Par brīvu

Tērauda kaplis

6

500 gp

17 gp

Mitrila kaplis

21

1, 300 gp

43 gp

Adamanta kaplis

31

3, 200 gp

107 gp

Rūnas kaplis

41

32, 000 gp

1100 gp

Atjaunošanas cena ir cena, ko jūs samaksājat Nurmofam, lai viņš salabotu jūsu kapli, un tas var salūzt kamēr jūs rokat ‘'kūpošus'' akmeņus. Ja ir iznācis tā, ka tavs kapļa uzgalis ir atdalījies no kāta - tad tikai atrodi to (parasti aizlido dažu kvadrātiņus (ja paskatīsities un RuneScape zemi, ievērosiet, ka tā sastāv no daudziem nelieliem kvadrātiem) tālāk no tevis, kamēr tu roc), tad uzklikšķini uz kapļa gala un pēc tam uz kāta, lai salabotu kapli.

Rūdas.

Šeit var redzēt, kādi ir pieejamie derīgi izrakteņi/rūdas spēlē.

Šajā tabulā viss ir sakārtots pēc līmeņiem, kuri ir nepieciešami, lai varētu izkalt no šī akmens attiecīgo rūdu(ore). Tabulā vēl parādīts, kur visbiežāk izmanto u.c derīga informācija.

Kā izskatās kaļamais akmens

Kā izskatās, tas, ko var izkalt

Nosaukums

Līmenis, lai varētu izkalt

Pieredzes punkti

Papildus informācija

Rune esence/pure esence

1/30

5

Ļoti populārs maza līmeņa spēlētājiem veids kā pelnīt naudu, līdz ar exp. Kaut gan, labāk var nopelnīt kaļot pure ess, bet to var darīt tikai p2p un ar 30+ mining līmeni.

Clay

1

5

Parasti šo izmanto naudas pelnīšanai, saslapinot mālu un pārdodot. Slapju mālu izmanto maza līmeņa Crafting priekšmetu veidošanai. P2p spēlētājiem pieejama Braclet of clay ar kuru izkaltais māls uzreiz ir slapjš.

Copper ore

1

17, 5

Kaļ parasti maza spēlētāji ar manu mining līmeni. Izmanto bronzas stieņu izgatavošanā.

Tin ore

1

17, 5

Arī kā vara ore’s izmanto bronzas stieņu taisīšanā.

Blurite ore

10

17, 5

Šo akmeni izmanto vienā f2p misijā, lai uztaisītu zobenu karalim. Bet p2p var šo akmeņu ore’s izmantot, lai taisītu arbaletus un bultas.

Iron ore

15

35

Izmantota kā powerleveling rūna, visbiežāk. Vēl bieži izmanto dzelzs un tērauda stieņu veidošanā.

Silver ore

20

40

Izmanto pārsvarā Crafting prasmē. No sudraba stieņiem taisot visādus priekšmetus, kā ievu simbolus, arbaleta bultas, kroņus(tiaras) u.c.

Elemental rune

20

0

Šo ore var iegūt tikai nogalinot elemental briesmoni. Šo ore var dabūt tikai pildot misiju Elemental workshop I daļu.

Daeyalt ore

20

17, 5

Pieejams tikai un vienīgi vienā misijā Darkness of Hallowvale, kaļot sienu.


Sandstone

35

30, 40, 50 vai 60

Pieejams tikai P2p spēlētājiem tuksnesī. Pieredzes punkti atkarīgi no akmeņa smaguma, kuru izkaļ.

 

Coal

30

50

Viens no biežāk izmantojamiem ore veidiem, jo vajadzīgs taisot gandrīz jebkuru stieni.

Gold ore

40

65

Izmantojams Crafting prasmē, piemēram, taisot kaklarotas.

Akmeņa izskats

Iespēja dabūt

Kāds no dārgakmeņiem

40

65

Atrodama tikai Shilo ciematā specializētajās raktuvēs. Kaļot šo akmeni ir iespējams dabūt jebkuru tipa dārgakmeņus, izņemot dragonstone un onyx. Pieredze saka. Ka reāli diamond ir ļoti grūti dabūt un pārējos vērtīgos arī.


46%

 

 

21%

 

 

12%

 

 

7%

 

3%

 

 

3%

 

 

3%

 

 

 

Granite stone

45

50, 60 vai 75

Pieejams tikai P2p spēlētājiem tuksnesī. Pieredzes punkti atkarīgi no akmeņa smaguma, kuru izkaļ. Bieži izmanto P2p Pover mining trenēšanas stilā, kur var iegūt līdz 60k pieredzes p-tus stundā.

vvv

Mithril ore

55

80

Izmanto, lai uztaisītu stieņus un vēlāk, lai vēlāk pārtaisītu par bruņām vai ieročiem.

Lunar ore

60

-

Pieejams tikai misijas laikā maksājošajiem spēlētājiem. Izmanto, lai uztaisītu Lunar helm.

Adamantite rune

70

95

Izmanto, lai uztaisītu stieņus un vēlāk, lai vēlāk pārtaisītu par bruņām vai ieročiem.

 

Rune ore

85

125

Gandrīz katra otrā spēlētāja sapnis. Šī ore ir ļoti populāra, jo viena maksā ap 10k monētām. Bet šo var izkalt tikai 2 vietās: wilderness, kur `jāuzmanās no spēlētāju uzbrukumiem un speciālā dungeon, kur ir spēlētāji, ka biezs...

Dārgakmeņi.

Dažreiz rokot jūs varat saņemt ‘'Maģiskos dārgakmeņus'' (safīrs, smaragds, rubīns un dimants); dārgakmenis parādīsies tavā inventory, bet rūda vēl joprojām paliks uz akmeņa. Par ‘'Maģiskā dārgakmeņa'' izrakšanu jūs nesaņemat pieredzes punktus. Valkājot Amulet of Glory (pieejams tikai maksājošajiem spēlētājiem) jums būs lielāka iespēja tos izrakt. Dārgakmeņus izmanto gan Crafting un lai taisītu arbaletu bultu paveidus.

Maģiskie dārgakmeņi.

Safīrs

Smaragds

Rubīns

Dimants

Maksājošie spēlētāji var rakt speciālus dārgakmeņu akmeņus Shilo Village un uz Lunar Isle, tur viņi var dabūt 4 parastos dārgakmeņus + 3 speciālos "vērtīgos" dārgakmeņus : Opal, nefrītu un sarkano topāzu. Katrs šis izraktais dārgakmenis jums dod 65. Mining pieredzes punktus. Šie akmeņi ir redzami zemāk (Atcerieties: dragonstone un onyx nav iegūstami ar mining):

Vērtīgākie dārgakmeņi.

Opāls

Nefrīts

Sarkanais topāzs

Daudzpusīgs info.

Vēl dažas lietas ko var pastāstīt par mining:

 • Tavs cilvēciņš turpinās sist kapli pret akmeni līdz viņš/viņa dabūs rūdu. Ja arī cita persona rok to akmeni, un akmens pēķšņi kļūst pelēks, un tavā inventorijā nav parādījusies jauna rūda - tas nozīmē, ka otra persona dabuja rūdu. Tad tev vajadzētu iet rakt citu akmeni, vai pagaidīt līdz tā akmeņa krāsa atkal parādās.
 • Rokot akmeņogles jūs varat labi nopelnīt, jo akmeņogles ir vajadzīgas vidēja un augsta līmeņa smiting.  
 • Coal Trucks rakšanas vietas uz rietumiem no McGrubor's Mežiem ir laba vieta memberiem, lai raktu akmeņogles. Pielieciet ratus pilnus ar coal (maksimāli 120 coal) un atgriezieties Seers Village, lai izņemtu tās no ratiem un ieliktu bankā (diez kur tie banķieri tās vietas tik daudz rauj biggrin_mini2.gif ).  
 • Zelts tiek bieži izmantots Smithing un dod labu mining xp, tas ir samērā dārgs, tapēc zelts var būt labs bizness (zogot to biggrin_mini2.gif ).Laba vieta kur member var rakt zeltu ir Arzinian mines, pie kurām var tikt izpildot Between a Rock (ne Cock biggrin_mini2.gif )...kvestu. Tur ir viens rūķis, kas ieliks tavu izrakto zeltu bankā, bet dažas zelta rūdas paturēs pie sevīm (mantkārīgais maita xD ).

Līmeņu iegūšana.

Tagad tu uzzināsi kā trenēt šo prasmi, ja tu esi ļoti apņēmīgs - tu vari sasniegt 85. mining līmeni 2 vai pat pusotrā mēnesī. Atceries, ja tu gribi trenēt Mining ļoti ātri - ej pasaulēs, kur ir daudz cilvēki. Biznesa pasaulēs akmeņi atjaunojas ātrāk, un ja tu atradīsi vietiņu sev - tu iegūsi līmeņus ļoti ātri. Tālāko, kas te sekoja es izlaidu, jo tam nebija nekādas jēgas.

Piemēri kas apzīmēti ar aplīti (o) ir iespējami tikai P2P.Lai kā P2P var iekļaut arī F2P iespējas.

Līmeņi

Informācija

1-20

Varš un skārda būs vienīgās rūdas, kuras tu varēsi viegli rakt.

 • Priekš F2P laba vieta ur uz dienvidaustrumiem no Varrokas bankas. Atceries, ja tu roc tikai skārda un vara rūdas un kausē/kal tās. Tu vari dabūt 14, vai 15, smithing līmeni un 20, mining līmeni (vai nav jauki - NĒ NAV biggrin_mini2.gif ).
 • Port Khazard rakšanas vieta ir priekš P2P, tā satur 3 vara un vienu skārda akemni + tā atrodas tuvi Yanille bankai (uz dienvidrietumiem).
 • Ja tu negribi likt rūdas bankā - tu tās vari nomest vai pārdot krāmu veikalam (general store). Nomest rūdas tu vari jebkurā vietā, bet vistuvāk rakšanas vietai atrodošais krāmu veikaliņš atrodas Rimmingtonā (ja tu roc Rimmingtonā).  Šādā veidā tu vari arī pelnīt naudu!

Kad vara/skārda rūdas rokās uz pusi lēnāk nekā Dzelzs rūdas - sāc rakt Dzelzs rūdas!!!

20-60

Šīs būs laiks, kad tev būs jāpārtrauc rakt Dzelzi, un būs jāsāk rakt akmeņogles, lai gan ir daudzi citi cilvēki, kas tev varētu apgrūtināt šo darbu.

 •  Hobgoblin Mines atrodas 27 Dzelzs rakšanas vietas. Šī vieta atrodas  wildijā, tapēc tev ir lielas iespējas nomirt, bet ja tu līdzi ņem tikai kapli- tu neko nezaudēsi.Ieteicams paņemt līdzi ēdienu un kādu ieroci.Hobgoblini tev uzbruks ik palaikam pirmās 20 minūtes (kamēr tu esi tur), tad viņi sāks to darīt arvien retāk.
 • Ja tu esi F2P, tad Varrokas dienvidaustrumu rakšanas vieta būs laba izvēle. Tā ir tikai 4 klikšķu attālumā no varrokas austrumu bankas.
 • Ja tu esi P2P, tad tas tev prasīs mazāk pūles.P2P ir daudz vairāk rakšanas vietu. Bet es iesaku Port Khazard rakšanas vietu. Tā sastāv no 9 Dzelzs akmeņiem, kuri atjaunojas ātrāk nekā citur, un banka ir 4 klikšķu attālumā
 • Cita laba P2P rakšanas vieta atrodas Lumbridge Caves,  tajās tu vari iekļūt izpildot Lost Tribe Quest. Tu vari pārdot ores Mistag vai ielikt tās Lumbridžas Pils bankā.
 • Uz dienvidiem no Ardougne (4 klikšķ uz DR no bankas) ejot pa ceļu būs 9 Dzelzs akmeņi, un ja tur neviena nav - tā ir ļoti laba vieta!
 • 30. Līmenī tu vari rakt akmeņogles.Akmeņoglēm ir vajadzīgs liela līmeņa smiting, tapēc tās vienmēr ir noderīgas. Lai gan akmeņogles atjaunojas lēnāk nekā Dzelzs, xp daudzumu vari kompensēt ar naudu, ko iegūsti tās pārdodot.
 • 55. līmenī tu vari sākt rakt mitrilu. Atrodi vietu ar dažiem dzelzs akmeņiem un dažiem mitrila akmeņiem (Kā P2P Port Khazard rakšanas vieta). Uzreiz sāc rakt mitrila akmeni tikko tas atjaunojas!

60-85

Hei! Tev jau ir 60. līmenis! Tagad tu vari tikt Mining guild. Tagad tev ir laiks izlemt, ko tu gribi - pelnīt naudu vai turpināt līmeņu trenēšanu.

 • Ja tu gribi dabūt naudu mēģini  Rakšanas guildu.Tajā ir daudz coal, ko tu vari rakt. Tā nebūs ātra līmeņu iegūšana. Tu zināji, ka ir jāizrok aptuveni 60, 000 akmeņogles, lai no 60. mining dabūtu 85? Tie ir daži milijoni gp, ja tu to visu pārdod.
 • Bet, ja tu gribi dabūt xp atrod vietu kur tu esi viens pats.Tādā veidā tu vari dabūt daudz ores. Tev būs vajadzīgas 86, 000 dzelzs rūdas lai no 60. mining dabūtu 85. mining. Izklausās daudz? Tā tas ir. Es neieteikt visu laiku rakt vienā vietā - pamaini tās. Ik pa laikam ieej RuneScape un uzkačā kādu rakšanas līmeni.Tā tu ātri nenogursi.
 • Rokot granītu (Nepieciešams vismaz 45. līmenis) ir labs veids lai darītu Powermine (rok un nomet rūdas). Tas ir atrodams Enakhra's mine iekš Kharidian Tuksneša, tas rokas tik ātri kā iron, bet met to zemē, ja vien tev tas nav vajadzīgs kvestam. (Nevar izmantot smitingā.) Tuksnesī tu slāpsi, tapēc paņem līdzi Waterskinus (vai Sprite biggrin_mini2.gif ) vai enchanted water tiara.

85-99

Apsveicam! Tev beidzot ir 85 mining ! Tagad tu vari rakt rune ore.

 • Rune nav viegla lieta, ko dabūt. Vienmēr ir jāuztraucas par reverantiem (ja tu roc rūdas Wilderness) un citiem racējiem, kuriem tu nepatīc ( It īpaši ja tu roc P2P Heroes Guild).Tas prasīs daudz laika līdz tu atradīsi trikus, kā dabūt daudz naudas. Vēlu veiksmi!
 • Tikai atceries, daudzi, daudziem cilvēkiem ir 85. rakšanas līmenis, 86 ir daudz iespaidīgāks. Iesaku līdz tam rakt citas rūdas, nevis rune rūdas.

Rakšanas palīglīdzekļi.

Rakšanas palīglīdzekļi

Bilde

Nosaukums

Kā iegūt

Lietošana

Varrock Armour 1

Iespējama dabūt izpildod visas ‘'Easy'' uzdevumus no ''Varrock Achievement Diary.''

Dod iespēju dabūt līdz 2 rūdām vienā reizē, līdz un ieskaitot akmeņogļes!

Varrock Armour 2

Iespējama dabūt izpildod visas ‘'Medium'' uzdevumus no ''Varrock Achievement Diary.''

Dod iespēju dabūt līdz 2 rūdām vienā reizē, līdz un ieskaitot mitrilu

Varrock Armour 3

Iespējama dabūt izpildod visas ‘'Hard'' uzdevumus no ''Varrock Achievement Diary.''

Dod iespēju dabūt līdz 2 rūdām vienā reizē, līdz un ieskaitot adamantīnu.

Sasniegumu apmetņi.

Tiklīdz tu esi pilnībā apguvis šo prasmi un dabūjis tajā 99. līmeni tu varbūt vēlēsies nopirkt Rakšanas meistaru apmetni no rūķa pie ieejas mining guild Faladorā. Ieej Achievement Capes rakstā tip.it/runescape, ja gribi uzzināt vairāk par Meistaru apmetņiem!          

Raksts ņemts no tip.it/runescape

Pārtulkoja: Tas Ir Mans.

Atvainojos par kļūdām, ja tādas bija!

Vēlu jums veiksmi ar mining!!!

Raksts paredzēts tikai un vienīgi lietošanai iekš exs.lv!!!

 

Laboja , labots 7x