Karalim Bolrenam ir jauns mājdzīvnieks. Diemžēl tas ir viens no atmaskotajiem spiegiem, kuri bija atrodami Koku Rūķu Cietoksnī (Tree Gnome Stronghold). Vai Gluphrie vēro arī Koku Rūķu Ciemu (Tree Gnome Village)? Ja jūs pētīsiet tālāk, jūs noskaidrosiet vairāk par Glouphrie, rūķu vēsturi (un viņu neparasto monarhiju), un varbūt jums paveiksies nokļūt zudušās pilsētas Arposandras plašumos.

Sarežģītības pakāpe: Viduvējs.
Ilguma pakāpe: Viduvējs.
Nepieciešamie līmeņi: 45. Agility, 47. Ranged, 56. Slayer, 56. Thieving, 60. Strength.
Nepieciešamie kvesti: The Eyes of Glouphrie, Waterfall Quest.
Nepieciešamās lietas: Sextant, watch, chart, Mithril grapple, jebkāds arbalets (crossbow), crystal seed / crystal saw.
Ieteicamie līmeņi: 80+ Combat līmenis (vajadzēs pieveikt trīs 143. līmeņa briesmoņus un izvairīties no 81. Combat).
Ieteicamās mantas: Labas bruņas, ēdiens, Prayer dziras (potion), Ring of Duelling.
Kvesta punktu apbalvojums: 1 Quest Point.
Kvesta atalgojums: 5’000 Magic XP, 20’000 Slayer XP, 30’000 Strength XP, 5’000 Thieving XP.
Sākumpunkts: Karalis Bolrens, Tree Gnome Village pie Spirit Tree.


Pirmā daļa: Ierīce.

Lai sāktu kvestu, dodieties uz Tree Gnome Village un runājiet ar Karali Bolrenu (netālu no Spirit Tree). Pēc jūsu trauksmainās sarunas, kurā jūs apgalvosiet, ka karaļa jaunais mājdzīvnieks ir spiegs, Bolrens jums liks atrast Anti-ilūzijas ierīci, kas atrodas kaut kur ciema apkārtnē.

Ejiet ārā no ciema un dodieties uz pazemi, kas atrodas uz Austrumiem no vārtiem (kartē apzīmēta ar “!”). Dodieties uz Rietumiem un runājiet ar rūķi Golrie.

Tagad jums vajadzēs atslēgu, lai iekļūtu Golrie pieliekamajā. Ejiet atpakaļ uz Austrumiem un tad uz Ziemeļiem, līdz jūs sasniegsiet vēl vienu istabu. Pārmeklējiet kastes, līdz atrodat atslēgu, un griezieties atpakaļ pie Golrie, parunājiet ar viņu.

Tagad jūs varēsiet ienākt viņa pieliekamajā. Ejiet atpakaļ uz istabu, kur atradāt atslēgu, un lieniet cauri tunelim (crawl the tunnel) Ziemeļos. Pagrūdiet pirmo monolītu (monolith) no sākuma uz Z, tad uz R. Pa ceļam pārbaudiet visas lādes. Tad atbrīvojiet ceļu šādi:

Pagrūdiet mazo monolītu uz D, bet blakus esošo lielo monolītu – uz R. Tad pamēģiniet atvērt sarkankoka lādi (mahogany chest). Ja jums būs savāktas visas mantas no pārējām lādēm (dažas kristāla figūras, Yewnocka piezīmju grāmatiņa un atslēga), tad jūs spēsiet atvērt lielo lādi, izmantojot atslēgu uz tās.

Otrā daļa: Briesmonis un Mašīna.

1. solis.

Pēc Mahogany lādes izmeklēšanas jūs saņemsiet atslēgu (strongroom key). Tagad stumjat monolītus tā, lai nokļūtu pie Rietumu vārtiem. Ja jums nesanāk pagrūst monolītus, tad tas ir bugs, tāpēc ejiet laukā pa tuneli un tad atpakaļ pa to pašu ceļu līdz durvīm.

Izmantojiet savu jauniegūto atslēgu uz durvīm, un jūs ienāksiet istabā ar ierīci. Tagad sekos kvesta grūtākā daļa, jo jums būs jāsaliek puzle. Katram spēles personāžam būs dažādas figūras. Jums iespējams nāksies mainīt figūriņas, lai iegūtu pareizās. Jums vienīgi jāseko tam, kā to darījāt Eyes of Glouphrie kvestā.

Tabulā augstāk parāda katras krāsas vērtību:

 • Sarkanā krāsa = 1;
 • Oranžā krāsa = 2;
 • Dzeltenā krāsa = 3;
 • Zaļā krāsa = 4;
 • Zilā krāsa = 5;
 • Indigo krāsa = 6;
 • Violetā krāsa = 7.

Reizinot krāsas vērtību ar figūras stūru skaitu, tu iegūsi iznākumu. Stūru skaits figūrām:

 • Aplis = 1;
 • Trīsstūris = 3;
 • Kvadrāts = 4;
 • Piecstūris = 5;

Piemērs: 4 x 1 ir zaļš aplis. Puzles salikšanas piemērs:

Kad būsiet salikuši puzli, apģērbiet labas bruņas, paņemiet labu ēdienu un kvestam nepieciešamās mantas. Tad atgriezieties pie Karaļa Bolrena un parunājiet ar viņu. Tagad jums vajadzēs nosist ļauno briesmoni (evil creature). Pēc tam turpiniet runāt ar karali. Tālāk dodieties runāt ar Aluft Gianne Jr., kas atrodas Tree Gnome Stronghold (Grand Tree otrajā stāvā uz Rietumiem).

Viņš jums iedos koordinātes. Atrodiet tās, izmantojot watch, sextant un chart. Ejiet uz Castle Wars. Lai tur nokļūtu, ieteicams izmantot Ring of Duelling. No Castle Wars dodieties uz Rietumiem, līdz sasniedzat mazu saliņu. Apvelciet savu arbaletu (crossbow) un Grapple. Pārleciet pāri saliņai.

Parunājiet ar Longramble. Viņš jums pastāstīs, ka ir senas pilsētas – Arposandras – meklējumos. Viņš jums lūgs pārmeklēt apkārtni. Jūs varat arī iedot rūķim viņa pasūtījumu – Tangled Toad Legs. Kā atalgojumu, viņš jums pasniegs Mint Cake.

2. solis.

Pēc sarunas ar Longramble dodieties uz Ziemeļiem un runājiet ar gandrīz mirušu Spirit Tree. Jūs runāsiet ar Hazelmere, tad jums parādīsies īsfilma. Pabeidziet sarunu ar Hazelmere un ejiet atpakaļ uz Tree Gnome Village alu, kur atradās monolīti. Jums būs jāatrod elfu maģija, lai izārstētu koku. Izmantojiet savu crystal saw / seeds uz singing bowl, un jūs iegūsiet crystal chimes.

Ejiet atpakaļ pie mirušā Spirit Tree. Izmantojiet chimes uz koka un jūs redzēsiet īsfilmu. Tagad dodieties uz Rietumiem un tad Dienvidiem, līdz nonākat līdz pazemes ieejai. Ejiet iekšā. Brīdinājums: Jūs nevarat teleportēties no pazemes (izņēmums: Cabbage port)!

Ejiet garām bruņurupučiem (Warped tortoise) un ejiet cauri durvīm. Tagad ir ieteicams lietot Range un Meelee protection Prayer, jo varat iegūt lielus bojājumus bez tiem. Ejiet tajā teritorijā, kurā atrodas Warped terrorbirds. Ejiet garām “U” līkumam un kāpiet lejā pa kāpnēm. Sekojiet takai, līdz nonāksiet līdz nākamajām kāpnēm. Kāpiet augšā pa tām. Turpiniet sekot takai, skrienot garām Warped dzīvniekiem, līdz nonāksiet pie metāla durvīm.

Ejiet cauri tām un vēlāk garām “U” līkumam. Kāpiet lejā pa kāpnēm. Ejiet uz Austrumiem līdz nākamajām durvīm, kāpiet augšup. Tad dodieties uz Rietumiem vai Austrumiem apkārt lielajam caurumam. Tad ejiet cauri durvīm. Pēc tam dodieties cauri Austrumu durvīm. Tagad cīnaties ar terrorbirds. Izmantojiet chimes uz viņiem, lai spētu tos ievainot. Nogaliniet putnus.

Kad jūs tos nogalināsiet, palūriet cauri durvīm (peek hatch door) un jums parādīsies īsfilma.

Atnāks Hazelmere un izglābs jūs no gāzes (neuztraucieties par nomiršanu). Hazelmere atklās jums, ka viņš ir burvis un vēlāk jūs saņemsiet savu atalgojumu.

Apsveicu, kvests izpildīts!

Piebilde:

Crystal saw jūs varat iegūt no The Eyes of Glouphrie kvesta. Jums jāparunā ar Brimstailu Tree Gnome Stronghold alā pēc vēl vienas. Protams jūs varēsiet izmantot zāģi atkal uz singing bowl, lai pārvērstu to atpakaļ par sēklu.

Laboja , labots 4x