Saturs 

1.0 - Ievads

2.0 – Par pašu prasmi.

3.0 – Līmeņi, nepieciešamības

4.0 – Trenēšanās metodes

5.0 – Naudas pelnīšana

6.0 - Random events

7.0 – Audzējamie Koki

8.0 - Kanoe

9.0 - Woodcutting minispēle

10.0 - Evil Trees

11.0 – Ivy’s

12.0 - Woodcutting urns

13.0 – Biežāk uzdotie jautājumi


 

1.0 – Iepazīšanās ar prasmi.

Woodcutting ir viena no vadošākajām RuneScape prasmēm, tapēc, ka koki aug viss apkārt RuneScape pasaulei. Tā ir ideāla prasme, lai zemāka līmeņa spēlētāji varētu iegūtu naudu. Kā arī ar šo prasmi var iegūt samērā labu naudu. Lai sāktu iegūt labu naudu tev vajag augstu woodcutting līmeni, tā pat var iegūt miljonus.

Ar woodcutting prasmi tu vari arī attīstīt gan Firemaking gan Fletching. Fletching ir maksājošo spēlētāju prasme. Ar Firemaking tu dedzini pagales. Tu tā tērē naudu, bet toties iegūsti Firemaking pieredzi. Ar fletching prasmi tu vari veidot visāda veida bultas un lokus, kurus izmanto Ranged prasmē.


 

2.0 – Par pašu prasmi.

Lai sāktu trenēt šo prasmi tev vajag bronze vai iron cirvi (hatchet) un vienkārši jāuzspiež uz koka. Tu atvēzēsies uz iecirtīsi kokā, līdz ar to tu iegūsi pagales, pēc noteikta pagaļu skaita koks pazudīs un pēc laika atkal parādīsies. Tev iegūstot lielāku līmeni tu varēsi cirst dažādākus kokus, kā piemēram; Oak, Willow, un Yew Trees. Kā arī tu no viena koka varēsi dabūt vairāk pagales pirms tas pazūd. 

Visā spēlē ir 4 nemaksājošajiem spēlētāiem cērtamie koki un 8 maksājošo spēlētāju koki. Nemaksājošajiem spēlētājiem ir pieejami šādi koki Normal, Oak, Willow, un Yew, kamēr maksājošajiem ir pieejami šādi koki  Achey, Eucalyptus, Maple, Teak, Mahogany, Arctic Pine, Magic, un Cursed magic koki.

 
Lai atrastu kādu retu koku, kā piemēram Magic tree u.c meklē minimap šādu zīmi: 


 

3.0 – Līmeņi, nepieciešamības

Kā jau tu to zini visā RuneScape spēlē ir ļoti daudz dažādi koki. Šajā tabulā ir 14 koku veidi, to atrašanās vieta un tas cik pieredzes punktus (XP) tie dod .

Attēls

Nosaukums

Līme-
nis, lai cirstu

Pie-
redze

Tikai
maksā-
joša-
jiem spēlē-
tājiem?

Atrašanās vieta

          

 

Logs

1

25

Pa visu Pasauli.

          

 

Achey logs

1

25

Castle Wars dienvidos

          

 

Oak logs

15

37.5

Pa visu pasauli.

 

Willow logs

30

67.5

Draynor Village, Uz ziemeļiem no Seers' Village bankas.

 

Teak logs

35

85

Castle Wars, Ape Atoll Dienvidrietumos,
islandno Mos Le'Harmless Village. ziemeļaustrumos,
dienvidaustrumos no Uzer.

 

Maple logs

45

100

Seers' Village bankas ziemeļos, Rietumos no
Sinclair Mansion, Rietumos no  Legends' Guild,
Daemonheim peninsula resource alā.

          

 

Bark

45

82.5 (357.7, kad tu iegūstiBark)

Mort Myre purvā.

 

Mahogany logs

50

125

Tai Bwo Wannai Village,  Ape Atoll,
Kharazi Jungle,  Salas ziemeļrietumos.
Mos Le'Harmless.

 

Arctic pine logs

54

140.2

Neitiznot. *Jābut iesāktam The Fremenik isles kvestam.

          

 

Eucalyptus logs

58

165

Oo'glog rietumos.

          

 

Yew logs

60

175

Seers' Village, Dienvidos. Lumbridge kapos, Falador Dienvidos. Varrock Palace ziemeļos.Varrock Baznīcas dienvidos, Catherby Rietumos,  Zanaris un Tree Gnome Stronghold blakus bankai.

          

 

Ivy**

68

332.5

Varrock Palace ziemeļos pie sienas.  Faladoras ziemeļos pie Faladoras ziemeļu sienas, Falador dienvidos pie sienas. Taverley dienvidaustrumos, Ardougne baznīcas austrumu pusē. Yanille ziemeļu pusē. Pie Castle Wars dienvidu sienas.

          

 

Magic logs

75

250

Seers' Village dienvidos. BlakusLegends' Guild, Lletya, Tree Gnome stronghold, Mage Training Arenaaustrumos,  Ruins (23 Wilderness līmenī.).

          

 

Cursed magic logs*

82

275

Ruins (23. Wilderness līmenī). Pēc The Spirit of Summer kvesta.

          

* Cursed magic logs pieejami izejot Spirit of Summer kvestu.

** Tu neko neiegūsti cērtot Ivy koku.

Kā arī ir daudz un dažādi cirvji ar kuriem tu vari cirst kokus; bet lai tos izmantotu tev vajag katram savādākus woodcutting līmeņus

Attēls

Nosaukums

Līmenis, lai izmantotu

Tikai maksājošajiem spēlētājiem?

 

Bronze hatchet

1

 

Iron hatchet

1

 

Steel hatchet

6

 

Black hatchet

6

 

Mithril hatchet

21

 

Adamant hatchet

31

 

Sacred clay hatchet*

40

 

Rune hatchet

41

 

Dragon hatchet

61

 

Inferno adze

61

* The Sacred clay cirvis dod divkāršu XP cērtot koku..

Lumberjack drēbes tu vari iegūt nogalinot spoku. Lumberjack drēbes tu arī vari iegūti ejot the Temple /Trekking/Burgh de Rott Rambe minispēli. Katra Lumberjack apģērba gabalu uzvelkot tev palielinās XP iegūšanas procenti par 2, 5%, ja tev ir uzvilkts visi Lumberjack apģērbi tu par katru koka gabalu dabūsi par 2, 5% vairāk XP. Lai uzvilkt šīs drēbes tev vajag 44. woodcutting līmeni un jābūt izpildītiem šādiem kvestiem; Priest in Peril, Nature Spirit, In Search of the Myreque un In aid of the Myreque. Lai spēlētu Brugh de Rott spēli tev vajag iziet Darkness Of hallowvale kvestu.

 

Attēls

Nosaukums

Iegūtās pieredzes bonuss

Lumberjack hat

0.4%

Lumberjack top

0.8%

Lumberjack legs

0.6%

Lumberjack boots

0.2%


 

4.0 – Trenēšanās metodes. 

 

1. - 35. līmenis

Pirmais līmenis ir sākšanas punkts priekš visiem lieliskajiem kokcirtējiem. Šajā līmenī, tu vari cirst tikai normal un evergreen kokus. Maksājošie spēlētāji var izmantot regular pagales kuras viņi iegūst no kokiem, lai uzstaisītu bultu spalus. Laba vieta, lai sāktu trenēt Woodcutting nemaksājošajiem spēlētājiem ir pie Draynor Manor ar dead trees. Pie 15. līmeņa tu varēsi cirst oak kokus. Tomēr, šie var būt drusku lēni, tātad ja tu paliksi pie Draynor meža, tu varēsi izvēlēties starp parastajiem un oak kokiem. Pie 25. līmeņa, tev vajadzētu ātri cirst oak kokus - Turpini tur pat cirst lidz sasniedz 30. līmeni. Pie 30. līmeņa tev vajadzētu būt pieejamam pie willows, bet turpini cirst oaks līdz 35. līmenim - Lai tu varētu cirst willows ātrāk. Maksājošajiem spēlētājiem vajadzētu trenēties McGrubora Mežā, jo tur nav tik daudz cilvēku. 

Nemaksājošie spēlētāji: Turpiniet cirst oaks vai normal trees.

Maksājošie spēlētāji: Jums ir jāpaliek McGrubor's Mežā, Tāpēc ka šeit ir maz cilvēki, bet atceraties par sargsuņiem, tie ir agresīvi.


 

36. - 60. līmenim

No 36. līmeņa ieteicams ir cirst willows Pie Draynor Manor, jo tur ir ļoti tuvu banka. Maksājošajiem spēlētājiem, labākā vieta ir tieši ārpus Barbarian Assault Minispēles, jo tur ārpusē ir astoņi willow koki, un deposit box tieši Minispēles mājā. Willow pagales var būt labs naudas pelnīšanas veids zema līmeņa spēlētājiem, kuri tā var nopelnīt līdz 25k coins stundā. Cita laba vieta ir uz dienvidiem no Rimmingtonas, uz rietumiem no Port Sarim, Austrumiem no Port Sarim, un blakus Championu Ģildei. Tas vietas ir otrās šķiras, dēļ tā, ka blakus nav nevienas bankas. Tomēr, ja tu nomet, pārdod general veikalā vai sadedzini viņus, tās vietas nekad nav pārpildītas, tātad labākas par Draynoru. Maksājošajiem spēlētājiem, viņiem arī ir daudz vietas kur cirst willows pie Lady of the Lake, Taverley. Atkal, nav bankas tuvu lai ieliktu tur pagales, tātad šīs vietas ir labākas cilvēkiem kas sadedzina vai nomet pagales. Maksājošie spēlētāji var arī cirst, maple kokus 45. līmenī. Maple koki nedod tik labu pieredzi kā willows, bet ja tu cērt naudas dēļ, Fletching vai Firemaking dēļ, tad šie koki dod bonus pineredzi pāri willows, kad viņus sadedzina vai izgrebj kaut ko, vai pārdod. Maksājošie spēlētāji var izmantot lielo maple koku plantāciju uz ziemeļiem no Seers Ciema, vai mazos kokus tieši virs Seers Ciema Bankas. Barbarian Outpostam ir četri willow koki ārpusē, un deposit box, lai noglabātu viņus. Tomēr tas ka tur nav kārtīga banka var nederēt pāris cilvēkiem.

Nemaksājošie spēlētāji: Willows dod labāko pieredzes veidu nemaksājošajiem spēlētājiem, pat augstākos līmeņos.

Maksājošie spēlētāji: Tu vari turpināt ar Willows līdz 60. līmenim vai tu vari iet pie Maple Kokiem,  Seers Village  un ārpus Sinclair Mansion. Ja tu cērt cienīgi priekš pieredzes, Willows dod labāko pieredzi līdz 60. līmenim. Izmanto Games Necklace, lai ātri teleportētos uz Barbarian Assault minispēli.


 

61. - 75. līmenim

60. līmenī tu jau vari cirst yew kokus. Īsti nav jēgas šādā līmeni viņus cirst. Vienīgā jēga viņus cirst ir priekš naudas kas ir 35-60k stundā. Nemaksājošajiem spēlētājiem ir dažas vietas, kur viņi var cirst yew, tās ir: Egeville, Varrockas ziemeļi, Faladoras dienvidi, un Rimmingtonas ziemeļaustrumi.

Nemāksājošajiem spēlētājiem: Ja tev ir vajadzīga nauda, tad tu vari palikt pie yews, ja nē tad turpini cirst willow logs

Maksājošajiem spēlētājiem: Kā jau iepriekš minēju vari cirst Yew kokus, ja tev vajag naudu ja nē, tad līdz 68. līmenim cērt teak, maple vai willow kokus un tad Ivy’s, jo no tiem vari iegūt visātrāko pieredzi spēlē..


 

 

76-99 Līmenim

Tu šajā brīdī jau skaities Woodcutting lietpratējs. Tu vari cirst jebkuru koku spēlē, un tu vari to darīt labi. Tev vajadzētu zināt labākās vietas, lai cirstu to ko tu gribi.

Pie 75. līmeņa, maksājošie spēlētāji var cirst Magic kokus. Tomēr, ja tu trenē Woodcutting, nevis pelni naudu, paliec pie ivys. Arī pie 80. līmeņa, Magic koki nāk ļoti lēni. Magic koku vietas parasti ir pārpildītas, tātad tev vajadzēs papūlēties, ja tu esi izlēmis cirst šos kokus priekš

naudas. Labāk tev būtu cirst Yew kokus līdz 85 līmenim, kamēr tu sāc cirst Magic kokus. Labākā vieta lai cirstu Magic kokus ir uz dienvidrietumiem no Lletyas, uz dienvidrietumiem no Seers Ciema (Tuvu Range ģildei), ārpus Thormac the Sorcerer tornim, un pie Mage training lauka

 

Nemāksājošajiem spēlētājiem: Labākie koki ko nemaksājošie spēlētāji var cirst ir Yew, un labākā vieta ir virs Varrock pils.

 

Maksājošajiem spēlētājiem: Paliec Pie ivys, bet ja tev vajag naudu tad pie Magic.


 

5.0 - Naudas pelnīšana

Naudas pelnīšana ir laba tiki sākot ar Maple, un pārdodot malku Grand Exchange.

Cenas šobrīd par vienu pagali ir:

 • Parastās pagales - 34 GP
 • Oak pagales - 36 GP
 • Achey pagale - 65 GP
 • Willow pagale - 18 GP
 • Teak pagale - 84 GP
 • Maple pagale - 50 GP
 • Mahogany pagale - 546 GP
 • Artic pine pagale - 113 GP
 • Eucaliptus pagale - 361 GP
 • Yew pagale - 381 GP
 • Magic pagale - 1, 252 GP
  Atceries to, ka cenas var mainīties jebkurā lāikā.

 

6.0 - Random Events

Ir tikai iespējams viens random event trenējot Woodcutting prasmi un tas ir Bird’s Nest. Lai dabūtu šo random event, tev ir vienkārši jācērt koks un zemē var nokrist putna ligzda. Pārmeklē to, lai atrastu kādu gredzenu, sēklu vai olu.
Valkājot Strung Rabbit Foot amulet, tas palielina iespēju, ka tev izkritis putna ligzda. Jo zemāka līmeņa kokus tu cērt, jo lielāka iespēja ka tev izkritīs putna ligzda (oak, willow u.c ) Ir trīs olu veidi: zaļa, sarkana un zila, tās simbolizē RuneScape dievus, Guthix, Zamorak un Saradomin.


 

7.0 – Koku audzēšana

Ar Farming prasmi cilvēks var audzēt pats savus kokus. Ir 5 vietas kur to var darīt. Tu vari audzēt oak, willow, maple, yew un Magic Kokus. Tu viņus vari audzēt Lumbridgē, Faladoras parkā, Taverly, Varokā un Tree Gnome Stronghold. Tos nocērtot, jūs saņemat tikpat pieredzi kā cērtot parastus kokus.


 

8.0 – Kanoe.

 

Kanoe ir pieejams visiem spēlētājiem ar to var ceļot pa LUM upi. Katrs kanoe veids tevi var vest gan uz upes galu gan uz beigām, bet tikai viena tevi var aizvest uz 35. līmeņa Wildderness, tā saucas The Waka. Atceries to, ka ja tu aizpeldi ar kanoe uz 35 Wilderness līmeni, tu vairs nevari peldēt atpakaļ.
Lai uztaisītu kanoe izmanto savu cirvi uz kanoe Statni, kura izskatās gluži kā Dead Tree. Kad koks ir nokritis izmanto savu cirvi uz tā, un tev parādīsies izvēlne, kur tu varēsi izvēlēties uz kurieni doties.
 

 

Kanoe laivas nosaukums

Woodcuting līmenis

Pieredze

Koks

12

30

Dugout kanoe

27

60

Stable dugout kanoe

42

90

Waka Kanoe

57

150


 

9.0 - Woodcutting minispēle

Ir arī Woodcutting minispēle, kurā ir iekļauta kokciršanas, cērtot džungļus apkārt Tai Bwo Wannai ciemam un apkārtējo sētu atjaunošana. Kamēr cērties cauri džungļiem ar savu mačeti, tu varētu pamanīt, ka no krūmiem izlec kāds briesmonis. Tie var būt Broodoo upuris, krūmu čūska vai moskīti. Tu arī varētu pamanīt dārgakmeni vai atklāt kādu retu augu.

Džungļu tips.

Pieredze

Maz aizauguši džungļi (light jungle)

32

Vidēji biezi džungļi (medium jungle)

55

Biezi džungļi (dense jungle)

81


 

10.0 - Evil Trees

Kā jūs jau zinat, Evil Tree ir atrakcija, kura tev var palīdzēt trenēt Firemaking, Woodcutting un pat Farming, kā arī papildus vēl saņemt kādu naudiņu. Ar Spirit Tree palīdzību tu vari uzzināt, kur atrodas nākamais Evil Tree.


 

11.0 – Ivy ciršana

Ivy ir vissjaunākais koks RuneScape, kā arī koks par kura ciršanu dod vislielāko pieredzes dauduzmu, par vienu IVY nociršanu tu saņem 332.5 XP. IVY’s bieži vien met bird nest, tie atrodās šādās vietās;

 • Varrock Palace dienvidaustrumos. Tur pie sienas aug 5 ivy koki.
 • Varrock Palace pie ziemeļu sienas. Blakus Yew kokiem tur pie sienas ir 4 ivy koki.
 • Falador pie ārējas dienvidu sienas. Tur pie sienas ir 7 ivy koki.
 • Falador pie ziemeļu sienas, tur pie sienas ir 7 ivy koki.
 • Taverley, dienvidaustrumos blakus Farming dārzam. Tur pie sienas ir 5 ivy koki.
 • Castle Wars dienvidos. Tur pie sienas ir 7 ivy koki.
 • Yanille. Ziemeļos pie ārējās sienas. Tur ir 6 ivy koki.
 • Ardougne's baznīcas austrumos. Tur ir 5 ivy koki.

 

12.0 - Woodcutting Urnas

Ar crafting palīdzību tu vari izveildot urnas, priekš 5 dažādām prasmēm. No visiem 5 prasmēm woodcutting ir viena no tām. Lai izveidotu woodcutting urnu, tev vajag nepieciešamo Crafting līmeni. Lai to iztīrītu un dabūtu XP tev jādodas uz Varrocku pie Ernie. Cērtot Ivy kokus urnas nepiepildīsies.  

Attēls

Urna

Pieredze

Nepieciešamais Crafting līmenis 

Cracked woodcutting urn

160*

4. Līmenis

Fragile woodcutting urn

425*

15. Līmenis

Woodcutting urn

825*

44. Līmenis

Strong woodcutting urn

1662.5*

61. Līmenis.

*- XP saņemsi. kad teleportēsies pie Ernie.


 

13.0 – Biežāk Uzdotie jautājumi.

J: Kur iekš F2P atrodas maple koki?

A: Vienīga vieta kur F2P var cirst maple kokus ir Deamonhim Penisula alā, tev vajadzēs 30. Dungeoneering, lai tur ieietu.

J: Vai ir vērts pirkt Dragon cirvi?

A: Tas ir atkarīgs no tā vai tev sanāk nauda, ja sanāk, tad protams pērc, jo tas ir visslabākais cirvis Runescape.

J: Vai tu iegūsti XP par bird nest?

A: Nē tu neiegūsti tu iegūsti XP tikai cērtot kokus, no bird nest tu iegūsti balvas, gredzenus, olas u.t.t.

J: Vai ir kāds summoning radījums kas, palielina tavu woodcutting līmeni?

A: Jā, Beaver palielina tavu woodcutting līmeni par 2, bet to nevar redzēt. Lai izsauktu Beaver, tev vajag vismaz 32. Summoning līmeni.

 

Skillcape emote:

Raksts tulkots no zybez.net, oriģināls atrodams šeit.

Laboja , labots 10x